Vše o pronájmu lodi na Vltavě a Labi u Lodě-Česko 

Jak si u nás pronajmout loď, abyste si mohli užít nerušenou plavbu na Vltavě a nově i na Labi? Je to snazší, než si myslíte! V následujících řádcích vás pronájmem lodě provedeme krok za krokem. 

Výběr lodi 

Ze všeho nejdříve vás čeká výběr plavidla, na kterém prožijete svou dovolenou na řece. Zvolíte raději pronájem motorové lodi, nebo hausbótu? Toužíte spíše po adrenalinovém zážitku v podobě rychlé jízdy na motorovém člunu? 

Hausbóty YB35 a YB27
Hausbóty naší výroby řad YB35 (délka 35 stop) a YB27 (délka 27 stop) jsou navrženy jako stabilní, velmi odolné hausbóty pro rodiny a skupiny přátel k trávení skvělé dovolené či víkendu na řece. Jsou určeny pro plavbu až 8 osob (vysoký komfort pro 6 osob). Loď má dva kormidelní můstky, plně pochůznou horní palubu na posezení i plavbu za pěkného počasí a možností grilování. Ohromný prostor hlavní paluby zahrnuje až 6 pohodlných lůžek (4+2), kuchyňku s veškerým vybavením, sprchu a lodní WC. 

Motorové lodě SC35
Lodě Suncamper SC35 jsou opravdové skvosty pro loďaře i pro méně zkušené posádky. V ĆR jako jediní provozujeme tyto lodě v půjčovně na Vltavě a nově i na Labi v Mělníce. Lodě jsou zcela nové z roku 2022 a jsou luxusně vybavené. SunCamper 35 má skvělou konstrukci s dostatkem prostoru pro pohyb v kajutě i mimo ni. Je zde horní kormidelní můstek s posezením, samozřejmostí je toaleta, sprcha, nezávislé vytápění Truma 6, kuchyňka s naším bohatým vybavením. Řízení je snadné díky příďovému propelleru. Zkrátka nejlepší loď k půjčení na Vltavě i na Labi. 

Pro plavbu na motorových obytných lodích a hausbótech není třeba vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP). 

Čluny Capelli a Barracuda
Rychlé čluny na jednodenní i vícedenní výpůjčky pro majitele VMP. Co více dodat :-)

U všech plavidel si však můžete objednat služby profesionálního kapitána, který vás bude bezpečně provázet celou plavbou.  

Výběr a rezervace termínu 

Sezona pro rok 2024 probíhá: 15.4.2024 - 31.10.2024 ☀️

Jak rezervovat

U vybrané lodi najdete vždy kalendář s volnými termíny v dané sezóně (pokud je datum přeškrtnuté, je termín obsazený). Pod záložkou "Základní informace" níže na stránce lodi pak najdete místo nalodění a vylodění, info k platbám a poplatkům atd.  

Při objednávce postupujete ve snadných krocích: 

 • Zvolíte jeden z dostupných turnusů. Volíte vždy jednu z určených možností termínu plavby (např. Pracovní týden…)  
 • Následně si vyberete konkrétní termín, tedy myší aplikujete turnus na konkrétní data v kalendáři u objednávky. Objeví se vám základní cena a můžete pokračovat v objednávce dalšími kroky. 
 • Každý turnus má stanoven místo a čas nalodění a vylodění.

Vzhledem k vysoké poptávce po plavbách lodí na Vltavě i Labi, zejména během prázdninových měsíců, se vyplatí rezervovat termíny ve velkém předstihu. Poté, co u vybrané lodi zarezervujete požadovaný termín a objednáte doplňkové služby, přejdete k objednávce. 

Objednávka a platba 

Při samotném objednávání je důležité, kdy pronájem lodi objednáváte (viz Obchodní podmínky, str. 5, VII. Nájemné, doplňkové služby, pohonné hmoty a jich úhrada). 

Objednáváte více než 45 dní před termínem vyplutí 

V tomto případě vám společně s potvrzením objednávky zašleme na e-mail také výzvu k uhrazení rezervačního poplatku ve výši 50 % z ceny. Pokud jste při objednávce zvolili platbu kartou, zaplatíte rezervační poplatek v průběhu objednávky a my vám pošleme na e-mail potvrzení o platbě. Zbylých 50 % uhradíte 45 dní před nalodění (opět vám zašleme výzvu na e-mail). 

Objednáváte méně než 45 dní před termínem vyplutí 

Pokud se vám podařilo sehnat a zarezervovat termín „na poslední chvíli“, pak při platbě kartou uhradíte 100 % ceny pronájmu lodi a objednaných doplňkových služeb, případně obdržíte výzvu k platbě spolu s potvrzením objednávky. 

Rezervace musí být vždy zaplacena nejpozději do 7 dnů od obdržení výzvy k uhrazení, jinak ji rezervační systém automaticky zruší. Nic ale není ztraceno, určitě lze s námi telefonicky vše řešit a my vám termín podržíme. Platí však, že úhrada musí být provedena maximálně 72 hodin před naloděním. Pro úhradu lze využít i karty SODEXO. Pokud chcete pronájem lodi hradit prostřednictvím zaměstnaneckých fondů, případně chcete vystavit fakturu na firmu, je nutné nám tuto skutečnost sdělit ihned po rezervaci plavidla. 

Záruka vrácení peněz: Nebojte si objednávkou zajistit svůj termín včas. Garantujeme vám, že pokud zrušíte vaši plavbu více než 60 dní před termínem vyplutí, vrátíme vám veškeré peníze zaplacené do daného data.  

Vratná kauce 

V den nalodění, před předáním pronajatého plavidla, je nutné složit vratnou kauci. Ta se pohybuje v závislosti na konkrétní lodi od 18 000 do 25 000 Kč(viz Obchodní podmínky, str. 5-6, VII. Nájemné, doplňkové služby, pohonné hmoty a jejich úhrada). Kauce se platí vždy v hotovosti a bez ní není možné loď předat. Celá částka vám bude v případě, že bude loď v pořádku předána zpět, vrácena při vylodění po skončení pronájmu. Pokud dojde k poškození plavidla, budou hrazeny z této kauce dle skutečné výše škody. Z kauce lze také po dohodě hradit pohonné hmoty, motohodiny a závěrečný úklid. 

Nalodění 

Nalodění probíhá: 

Vltava:

Labe:

Místo nalodění se liší v závislosti na konkrétní lodi a je vždy uvedeno na stránce lodi.  

Příjezd do přístavu a nahlášení obsluze je nutný vždy 30 minut před časem nalodění. V čase nalodění již začíná běžet školení posádky. Čas nalodění je nutné dodržet i s ohledem na osttní posádky. V případě zpoždění je každá započatá hodina zpoždění zpoplatněna 350 Kč. Za dřívější nalodění nebo nalodění druhý den je účtován poplatek obvykle ve výši 1 500 Kč (viz Obchodní podmínky, str. 3, I. Termín pronájmu a čas nalodění a vylodění). 

Instruktáž a řízení lodi 

Pro plavbu na motorových obytných lodích a hausbótech není třeba vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP). 
Abyste mohli s lodí vyplout, absolvujete před začátkem plavby školení pod dohledem našeho personálu, a to bez ohledu na předchozí zkušenosti. S naším lodníkem si vyzkoušíte: 

 • vyplutí z přístavu,  
 • přistání u mola a vyvázání lodi, 
 • další základní manévry, které budete během plavby potřebovat, 
 • obsluhu lodních systémů, břehových sloupků 
 • a samozřejmě i základy bezpečné plavby, značení cesty apod.  

Školení se musí zúčastnit minimálně 2 dospělé osoby, které musejí být schopné plavidlo bezpečně a bez omezení ovládat (viz Obchodní podmínky, str. 4, „plnohodnotná posádka“). Školení trvá asi dvě hodiny. Uvidíte, že se vám bude hodit! 
K dispozici je vám před plavbou i během ní naše aplikace Lodě na Vltavě, ve které najdete kromě mapy a prohlídky lodí také sekci POMOCNÍK PŘI PLAVBĚ. Zde najdete videa a návody, nemusíte se tedy bát, že na něco zapomenete.   
Aplikaci Lodě Česko si do mobilního telefonu můžete nainstalovat přes Google Play nebo Apple Store: 

Lodě Česko QR kód aplikace Lodě na Vltavě

Cena a další poplatky 

Celková cena se skládá ze tří položek a případně doplňkových objednaných služeb 

 • Nájem lodi a doplňkové objednané služby 
 • Platba za motohodiny a palivo: Motohodina (hodina provozu motoru) 145Kč plus cena za skutečně spotřebované palivo (cena dle aktuálního ceníku Benzina Mělník) 
 • Příprava a závěrečný úklid lodi: 1.150 Kč (50 EUR)
 • Doplňkové služby: K tomuto plavidlu lze při objednávce zadat požadované doplňkové služby (např. lůžkoviny zdarma, služby kapitána apod.)

Motohodiny a palivo

Standrardní platbou je poplatek za motohodiny. Motor lodí k pronájmu je vybaven počítadlem, jež detekuje, kdy je motor v chodu. Cena za motohodinu se liší v závislosti na konkrétním plavidlu: 
    • 120 Kč/motohodina u hausbótu YB27 Sarah (Mercury 25 EFI)
    • 145 Kč/motohodina u hausbótů YB35 a u motorových jachet SC35 (Mercury 30CT EFI)
    • 150 Kč/motohodina u motorového člunu Capelli (Yamaha 60)
    • 180 Kč/motohodina u motorového člunu Barracuda (Yamaha 100)
Podrobné informace viz Obchodní podmínky, str. 5, VII. Nájemné, doplňkové služby, pohonné hmoty a jich úhrada, čl. 12, 13, 14. 

Loď vám při nalodění předáme vždy s plně natankovanou nádrží a rezervními kanystry. Vy po skončení plavby zaplatíte pouze skutečně spotřebované palivo (jeho cena se řídí aktuálními cenami benzínu na čerpaní stanici). 

Další doplatky nezahrnuté v ceně pronájmu

 • Kromě platby za motohodiny a spotřebované palivo a za úklid nebudete za standartní situace žádné další platby hradit. Proplouvání komor je zdarma. 
 • Pokud dojde k poškození plavidla, tak tyto škody jsou hrazeny z vybrané kauce dle skutečné výše škody (dále viz obchodní podmínky).
 • V lodi máte k dispozici Přístavní kartu, která slouží k platbám za využití elektřiny a vody. Denní limit, který můžete vyčerpat, aniž byste dále dopláceli je 50Kč/den. Tato částka je naprosto dostačující pro běžné dočerpávání služeb. Dohřátí bojleru Vás bude stát 60Kč a bojler Vám vydrží teplý 2-3 dny. Doplnění nádrže na vodu vyjde na 30Kč a k dispozici budete mít přes 200l vody. 
 • Při přečerpání limitu 50Kč/den vás poprosíme o doplacení rozdílu

 

Pojištění kauce

Při převzetí lodi je nezbytné složit vratnou hotovostní kauci, jejíž výše se odvíjí od konkrétního typu lodi (25.000,- Kč / 1.000 EUR). Tuto kauci obdržíte v plné výši zpět, pokud není zjištěno žádné poškození při převzetí lodi a všechny závazky ze smlouvy jsou splněny. Z této kauce můžete také přímo uhradit platby za motohodiny, palivo, či další služby objednané či využité během plavby. 

Chcete-li si být jisti, že případná škoda vás nebude stát všechny složené peníze, existuje možnost pojistit si tuto kauci prostřednictvím pojištění Boatsafe, které kryje škody pro případ odcizení, havárie, vandalismu a škod způsobených provozem motorového plavidla. Saomzřejmě, i při pojištění kauce platí, že veškeré známé škody byly bezprostředně po jejich vzniku nahlášeny půjčovně lodí.

Více o pojištění kauce a tipy pro vyplnění pojistky naleznete zde. V případě zájmu o sjednání pojištění kauce, můžete pokračovat zde.

Storno podmínky 

Platí naše Záruky Lodě Česko: 

 • Záruka vrácení peněz: Vrácení 100% zálohy až 60 dní před termínem vyplutí. Pokud zrušíte vaši plavbu více než 60 dní před termínem vyplutí, vrátíme vám veškeré peníze. 
 • Záruka počasí: Pro květen i říjen platí záruka počasí. Bude-li vydán zákaz plavby Státní plavební správou z důvodu vlivu špatného počasí před vaším nástupem na loď a nebude tak možné plout, umožníme vám zdarma přesun vašeho termínu na dostupnou loď stejného typu v jiném termínu ve shodné sezoně. 

Zrušit plavbu a nepřijít o 100% peněz lze i po zaručených 60 dnech. Kompletní stornopodmínky najdete v Obchodních podmínkách, čl. X. Zrušení smlouvy ze strany nájemce a stornopoplatky

Vylodění 

Vylodění probíhá v mateřském přístavu, tedy v tom, ze kterého jste vyplouvali. Čas vylodění máte uveden na stránce lodi a v tento čas je třeba být s lodí již vyvázán v mateřském přístavu. (viz Obchodní podmínky, str. 3, I. Termín pronájmu a čas nalodění a vylodění). 

Asistence během plavby a řešení poruch 

Během vaší dovolené na lodi je vám k dispozici náš lodník, který vám loď předával v přístavu. Využít jej můžete: 

 • v případě doplnění informací z úvodního školení, 
 • ke konzultacím týkajícím se konkrétních situací během plavby, 
 • nahlášení drobných závad. 

V případě nestandardních situací, poruch či havárií kontaktujte bezodkladně naši nonstop servisní linku (viz Obchodní podmínky, str. 4, III. Nouzové situace) 

Poruchy (i drobné) je nutné hlásit okamžitě, jinak nelze uplatňovat slevu ze sníženého komfortu dovolené. 
Škody je nutné hlásit okamžitě, jinak by mohla být škoda hrazena posádkou v plné výši, neboť nelze již prokázat, že škoda nebyla způsobena hrubým porušením pravidel plavebního provozu (např. alkohol). 

Číslo na servisní linku naleznete v manuálu, který máte k dispozici na lodi, dáíe v aplikaci Lodě, a na předávacím protokolu k lodi. 

Nezapomeňte si před vyplutím důkladně přečíst naše Obchodní podmínky, kde najdete všechny další důležité informace o pronájmu lodí na Vltavě v naší půjčovně lodí.  

Všechny informace najdete také na palubě lodi v tištěné podobě.   


Přejeme vám krásné a nerušené prožití dobrodružné plavby na našich hausbótech nebo motorových lodích. 

 

Váš tým půjčovny lodí Lodě Česko