Vratná kauce a pojištění lodi

Při převzetí lodi je nezbytné složit vratnou kauci v hotovosti, jejíž výše se odvíjí od konkrétního typu lodi (25.000,- Kč / 1.000 EUR). Tuto kauci obdržíte v plné výši zpět, pokud není zjištěno žádné poškození při převzetí lodi a všechny závazky ze smlouvy jsou splněny. Z této kauce můžete také přímo uhradit platby za motohodiny, palivo, či další služby objednané či využité během plavby. 

Plavba je bezpečná a při odpovědném řízení lodi bez alkoholu apod. je vaše dovolená na lodi obvykle bez problémů. Přesto, během plavby může se stát drobná nebo i větší nepříjemnost. Poškozená vrtule o dno, prasklý fendr, židle zapomenutá na břehu...

Chcete-li si být jisti, že případná škoda vás nebude stát všechny složené peníze, existuje možnost pojistit si kauci prostřednictvím pojištění Boatsafe, které kryje škody pro případ odcizení, havárie, vandalismu a škod způsobených provozem motorového plavidla. Saomzřejmě, i při pojištění kauce platí, že veškeré známé škody byly bezprostředně po jejich vzniku nahlášeny půjčovně lodí.

Pojištění lze uzavřít online i bezprostředně před nástupem do lodi, nejpozději však před časem uvedeným jako začátek pronájmu. Doporučujeme si pojistku uzavřít s mírným předstihem. 

V případě zájmu o pojištění kauce, můžete pokračovat zde.

Tipy pro pojištění

  • Pojistná částka: výše kauce, tedy obvykle 1.000 EUR / 25.000 Kč
  • Destinace: Česko
  • Charterová společnost: Yachtboom CZ
  • Marina: dle vašeho nástupu, obvykle České Vrbné / Hluboká nad Vtavou / Mělník
  • Typ lodě: říční loď / hausbót