Rodinná dovolená na řece, nebo výlet plný dobrodružství? Jak správně vybrat loď 

 

Rádi byste si pronajali loď na Vltavě, ale nejste si jistí, jak se vyznat v nabídce? Přemýšlíte, zda pro vás bude lepší motorová loď, hausbót, nebo motorový člun? Pak právě vám jsou určeny následující řádky! 

 

Co všechno byste měli při pronájmu zvážit, abyste si mohli plavbu na Vltavě opravdu užít? Začít můžete třeba následujícími otázkami, které vám rozhodování usnadní. 

 

Výlet, nebo dovolená? 

Nejprve si stanovte, k jakému účelu chcete pronájem lodi vlastně zvolit. Plavidlo využijete nejčastěji na: 

  • rodinnou dovolenou na lodi, 
  • originální setkání s přáteli, 
  • zážitkový nebo třeba romantický výlet na lodi, 
  • firemní akci s kolegy nebo s klienty. 

 

Zatímco pro jednodenní výlet se skvěle hodí například svižný motorový člun Capelli, chcete-li na řeku vyrazit na týdenní dovolenou s rodinou, oceníte spíše moderní motorovou loď Eva či Margharita nebo praktický hausbót Charlotte, který vám poskytne veškeré zázemí. Pokud plánujete neformálních pár dní s přáteli, můžete sáhnout například po motorovém člunu Barracuda nebo lodi Santia. A pro firemní akce se bude skvěle hodit moderní hausbót Victoria či AWA, jež disponují veškerým vybavením včetně televize nebo připojení k Wi-Fi. 

 

Kolik nás popluje? 

Další, co musíte při pronájmu lodi na Vltavě zvážit, je samozřejmě její kapacita. Poplujete jen s partnerem či partnerkou, nebo se chystáte na plavidle uspořádat rodinnou sešlost pro 8 osob? Vždy při výběru zkontrolujte, zda vámi zvolené plavidlo disponuje dostatečným počtem míst. 

 

U nás se nemusíte bát, že bude muset někdo z vaší výpravy zůstat na břehu – naše lodě nabízejí nejčastěji místo pro 6 až 10 námořníků. 

 

Zvažte také, zda budete chtít loď nebo hausbót během plavby na Vltavě řídit vy sami, nebo zda jeho kormidlování raději přenecháte zkušenému kapitánovi. V takovém případě musíte počítat s jedním místem pro něj. 

 

Kdo se na výlet na lodi chystá? 

Plavba lodí po Vltavě je skvělým zážitkem pro každého, bez ohledu na věk nebo předchozí „námořnické“ zkušenosti. Pronájem lodí nebo hausbótů v naší půjčovně je možný, i když nemáte průkaz VMP nebo kapitánské zkoušky. Nezáleží tedy na tom, zda jste už někdy loď kormidlovali – vše vás naučíme ještě před vyplutím. U motorových člunů je průkaz VMP vyžadován, případně si můžete pronajmout služby našeho kapitána. 

 

Při výběru plavidla ale zvažte také to, kdo s vámi pluje. Pokud vyrážíte na dovolenou na lodi s malými dětmi, vyplatí se pronájem lodi, která jim zajistí maximální bezpečí (má bezpečné zábradlí, nemá volně přístupné schůdky do vody apod.). Z našich lodí a hausbótů je k rodinným pobytům ideální například Adele nebo Sarah. 

 

Nechcete během pobytu na řece nechávat opuštěné své domácí mazlíčky? Pak i pro vás máme řešení! Na našich hausbótech jsou pejsci vítání! 

 

Kolik zaplatíme? 

Ani finanční stránka není při výběru lodi zanedbatelná. U nás jsou ceny za pronájem lodi na Vltavě jasně dané, takže vás nečekají žádná skrytá překvapení a můžete si vybírat i podle tohoto kritéria. 

 

V ceně je zahrnutý pronájem lodě, její pojištění, školení a zkušební plavba, servis a asistence našeho personálu, přístup ke službám v přístavech Hluboká nad Vltavou a České Vrbné, kompletně vybavená kuchyňka, přístavní karta ŘVC (s nastaveným limitem pro vodu a elektrickou energii), náplň plynu pro topení a vaření, lůžkoviny a prostěradla, doplněná voda a palivo, přístup na mola a k vybraným partnerům a aplikace Lodě na Vltavě. Po návratu z plavby lodí zaplatíte spotřebované palivo a motohodiny, společně se závěrečným úklidem (jeho cena se liší v závislosti na typu lodě). Podrobnější informace se dozvíte v článku Kolik to bude stát. 

 

Přikoupit lze samozřejmě i další služby, například nafukovací lůžko, paddleboard nebo třeba plynový gril na palubu. Co konkrétně lze ke každé lodi přiobjednat, zjistíte na jejím profilu. 

Kompletní výběr lodí najdete zde. 

 

Nejste si jistí, která loď bude pro vaši dovolenou či výlet na Vltavě ta pravá? Pak nám napište na info@lode-cesko.cz nebo nám zavolejte na tel. 605 700 301. Rádi vám poradíme!