Přinášíme vám zážitky na vodě

U LODĚ-ČESKO najdete svoji dovolenou snů na dvou největších českých řekách - Vltavě a Labi. Od roku 2014 pronajímáme obytné lodě a hausbóty, k jejichž řízení lodí NEPOTŘEBUJETE ŽÁDNÝ PRŮKAZ.

Každý rok přivítáme více a více posádek, rodiny i party přátel, které řádně proškolíme, naučíme je zacházet s lodí, prozradíme tajné tipy kam plout a kde kotvit, a pomůžeme zažít tu nej dovolenou nebo víkend  na vodě.

Z našich přístavů České Vrbné a Hluboká nad Vltavou objevíte jižní Čechy od Českých Budějovic až po Orlík, a z přístavu Mělník se podíváte na Labe až k Poděbradům nebo na druhou stranu k Ústí nad Labem. Můžete navštívit města a zámky, spát v liduprázdné zátoce, koupat se, chytat ryby nebo jen lelky. 

Řeka bude vaše :-)
 

5benefits

důvodů proč plout s námi

Obytné lodě a hausbóty pro vás

Hausbóty YB35 (Awa, Adele, Charlotte, Victoria a Enter) jsme postavili v konceptu all-in-one, tedy vše na jedné palubě. Představte si prvotřídní velký obytný vůz, který umí plout, má skvělý motor a dá se řídit z kryté kabiny i ze střechy. Navíc je mimořádně stabilní, a žádné vlny ho příliš nerozhodí. Zakotvit se s ním dá i na písečné pláži, při opatrném zachízení nepotřebuje molo :-) Plavbu na takřka 12m dlouhém hausbotu si užijete s rodinou či skupinou až 8 osob bez nutnosti vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP). Hausbot YB27 Sarah je pak menším vydáním lodí YB35. Výborně se na ní plaví menší skupiny do 4 osob.

Rychlé čluny Cantieri Capelli s motorem 60HP  a Barracuda 585 s motorem 100HP  - výborná volba pro milovníky rychlé jízdy a zkušené posádky s průkazem VMP

!Nově od sezony 2022! Sun Camper SC35 - luxusní motorové lodě. Tyto lodě jako jediné na českých řekách reprezentují opravdovou první třídu, vysoký standard na vodě. Plavba na motorových jachtách Eva, Santia a Margharita z dílny polské loděnice BaltYacht uspokojí i velmi náročné zákazníky zvyklé na podobně vybavené jachty z Francie, Německa i Holandska. Plavba po Vltavě i Labi bude pro vás skvělým zážitkem.

Labe jako na dlani

Na Labe i dolní Vltavu vyrazíte z našeho přístavu na Mělníku. 

Těžké rozhodování… Kam vyplout, když z Mělníka to jde třemi směry? Ano, kotvíte přímo na soutoku našich dvou největších řek. Plavba obytnou lodí po Labi je nyní pohodový a komfortní zážitek díky novým přístavištím, které se budují po celé vodní cestě. Buďte jedni z prvních kdo Labe objeví!

Střední Labe: Vydejte se proti proudu Labe z Mělníka směrem na Poděbrady a objevte krásné scenérie středních a východních Čech. Stará Boleslav, lázně Podebrady, přírodní koupaliště a zátoky. To vše na vás na tomto úseku čeká. 
Dolní Labe: Vyrazte po proudu Labe, vstříc krásné krajině s vinicemi, zelenými loukami i historickými památkami. Neminete zámek Roudnice nad Labem, nebo si užijete závody v Labe Areně. Nezapomeňte navštívit jezero u Píšťan se zajímavou marinou a Žernoseky slavné pro své víno.  
Dolní Vltava: Užijte si proplavení historickou komorou Hořín a na cestě ku Praze nezapomeňte zastavit v přístavišti Nelahozeves. Třeba si tu dáte v restauraci oběd nebo se i podíváte na nový Dvořákův památník, který rodina Lobkowicz v roce 2024 buduje.   

Nádherná Vltava

Našimi domovskými přístavy jsou Ochranný přístav České Vrbné a Sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou.

Přístav České Vrbné leží na okraji Českých Budějovic v sousedství Vodáckého areálu Lídy Polesné a je vzdálen jen cca 8km od Hluboké nad Vltavou. Najdete zde sociální zařízení a sprchy, včetně přípojek na elektřinu a vodu. Stejně je tomu i v Marině Hluboká nad Vltavou, kde můžete strávit krásné chvíle přímo pod slavným zámkem na našich kotvícíh místech.

Plout lze po střední Vltavě od Českých Budějovic až po hráz Orlíku. Objevte krásná místa k zakotvení nebo vyvázání lodi, dáme vám tipy na výlety. Poradíme vám s naplánováním plavby, abyste vše stihli a mohli navštívit nejhezčí části Jižních Čech. Hluboká nad Vltavou, ferraty ve skalách podél řeky, vorařský Purkarec, dobrá večeře v Týně, grilování v zátoce na Hněvkovické přehradě, výlet na Zvíkov nebo zámek Orlík? Spousta nových zážitků na naší nejkrásnější řece už na vás čeká. 

Naše půjčovna lodí Lodě Česko je tady pro Vás!

Ahoooy na lodi!

Snadno a bezpečně bez průkazu VMP

K řízení našich lodí opravdu nepotřebujete žádný průkaz VMP. Vyberete si hausbót či obytnou loď? Jsou si podobné, velké, a na obou strávíte skvělé chvíle na řece. 

Hausbóty naší domácí výroby jsou navrženy jako stabilní, velmi odolné obytné lodě s velkým prostorem a celou pochůznou horní palubou na střeše pro rodiny a skupiny přátel k trávení skvělé dovolené či víkendu na řece. Jsou určeny pro plavbu až 8 osob (vysoký komfort pro 6 osob).

Obytné lodě Suncamper 35 jsou opravdové skvosty pro loďaře a milovníky moderních lodí. Najdete je jen u nás, jsou zcela nové z roku 2022 a jsou luxusně vybavené. 

Naši lodníci dbají na bezpečnost. Před plavbou projde každá posádka důkladným zaškolením, vypluje i s naším kapitánem na řeku a vše si řádně vyzkouší. Jak se otočit, připlout k molu, vyvázat loď... Před příjezdem si navíc můžete stáhnout naši mobilní appku Lodě Česko (pro Android i iPhone) a seznámit se se značením vodní cesty, předpisy i vaší lodí :-)

 

 

Plavba pro každého

Každý má na počátku respekt k řízení lodi. I když nemáte průkaz VMP, není třeba se plavby obávat, ba naopak! Ovládání našich lodí je snadné a na počátku vás naši lodníci pod vedením vedoucího provozu Jirky Jakeše opravdu důkladně, trpělivě a v klidu proškolí, vše vám ukážou. Vaše školení bude trvat klidně 2,5 hodiny, ale stojí to za to. 

S plavbou perfektně pomůže unikátní a velmi praktická mobilní aplikace „Lodě Česko“, kterou máte zdarma k dispozici. Kapitán na ní vždy uvidí, kam právě pluje, najde na ní tipy na výlety a zajímavosti spojené s trasou nebo místa k zakotvení. Součástí aplikace jsou i návody k lodi a zábavná sledovací hra pro děti od vodníka Žbluňkala. Lodě jsou při předání vždy natankovány, perfektně uklizeny, připraveny vyplout.

K lodi si můžete přiobjednat řadu příjemných doplňků. Gril, paddleboard, člun, dětskou postýlku, ale i tričko či čepici od nás.

A pro jistotu. Nově si u makléře Boatsafe můžete sjednat pojištění kauce. Stane-li se něco na lodi či s lodí, máte klid a víte, že případnou škodu za vás uhradí pojišťovna.  

Těšíme se na Vás v sezóně 2024!

Jiří Jakeš, manažer půjčovny LODE-ČESKO
 

S kým se setkáváte

Jiří Jakeš

Manažer půjčovny, rezervace lodí, kapitán a instruktor kondičních plaveb

Oleg Raff

Hlavní technik půjčovny

Petr Volek

Jednatel společnosti, manažer rozvoje destinace Vltava