Kdo jsme, a jak to u nás chodí

Lodě Česko je půjčovna unikátních obytných lodí na horním toku řeky Vltavy. Jsme tu pro vás již od roku 2014.  

Vše začalo poznáním, že na Vltavě chybí pořádné lodě a hausbóty, na kterých se dá plout bez průkazu VMP a přitom prožít klidně i dva týdny na vodě v plném komfortu. Zakladatel společnosti Radek Šíma se svým týmem v březnu 2013 navrhl zbrusu nový design lodí a postupně vystavěl několik typů, které se v půjčovně skvěle ujaly. Plujeme tedy s loděmi vlastní unikátní konstrukce. Rostoucí zájem o zážitky na našich lodích v letech 2017-2020 nás povzbudil k dalšímu rozvoji. Do společnosti vstoupili další partneři a pro sezónu 2022 jsme se rozhodli připlout na Vltavu s něčím, co tu ještě nebylo a co nadchne všechny kapitány. Pořídili jsme 3 zbrusu nové motorové jachty SunCamper SC35.

Manažerkou půjčovny je od počátku velká srdcařka Majka Havlová. Majka a její tým během let zvládli růst počtu lodí i odbavených zákazníků, a vždy dělali a dělají vše pro to, aby loď byla pro vás připravena čistá, voňavá a v perfektním technickém stavu. Jen vyplout, na víkend i na týden!

5benefits

důvodů proč plout s námi

Flotila motorových jachet a hausbótů

Lodě YB35 (Awa, Adele, Charlotte a Victoria) jsme postavili v konceptu all-in-one, tedy vše na jedné palubě. Představte si prvotřídní velký obytný vůz, který umí plout, má skvělý motor a dá se řídit z kryté kabiny i ze střechy. Plavbu na takřka 12m dlouhém hausbotu si užijete s rodinou či skupinou až 8 osob bez nutnosti vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP).

Hausboty YB27 Ellen a Sarah jsou menším vydáním lodí YB35. Výborně se na nich plaví menší skupiny do 5 osob.

Rychlý člun Cantieri Capelli s motorem 80HP -- výborná volba pro milovníky rychlé jízdy a zkušené posádky s průkazem VMP

!Nově od sezony 2022! Sun Camper SC35 - luxusní motorové jachty. Tyto lodě jako jediné na českých řekách reprezentují opravdovou první třídu, vysoký standard na vodě. Plavba na motorových jachtách Eva, Santia a Gina z dílny polské loděnice BaltYacht uspokojí i velmi náročné zákazníky zvyklé na podobně vybavené jachty z Francie, Německa i Holandska. 

Snadno a bezpečně

K řízení většiny našich lodí i není potřeba žádný průkaz či oprávnění.

Charter LODĚ-ČESKO má unikátní koncept vlastních plavidel a nových plavidel splňujících nejnovější standardy pro říční plavbu. Nové jachty SC35 získaly v náročné konkurenci titul Loď roku 2018.

Na našich lodích nejste "zaplachtovaní", ale užíváte si plný výhled a na jedné palubě i komfort a společnost přátel. Všechna naše plavidla splňují veškeré podmínky pro provozování charterové dopravy, včetně zákonného pojištění, technické způsobilosti atd. Lodě prochází každou zimní sezonu kompletní servisní prohlídkou a nezbytnými opravami tak, aby vždy splňovaly nejvyšší bezpečnostní kredit.

Originální aktivní dovolenou začnete v přístavu, kde vás zaškolíme v ovládání lodi a vysvětlíme jak snadno proplouvat zdymadlem. Projdeme společně loď, vyzkoušíte si přistání u mola, nalodíte se s vaší s posádkou a už jen vyplout! 

Nádherné prostředí vltavské vodní cesty

Našim domovským přístavem je sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Marina Hluboká nad Vltavou patří k nejmodernějším přístavům v České republice a disponuje veškerým zázemím včetně toalet, sprch, elektřiny a vody pro plavidla, odčerpávací stanicí pro kalové vody i čerpací stanicí pro lodě.

Domovským přístavem pro hausbóty YB27 Ellen a Sarah je Ochranný přístav České Vrbné, který je také vybaven sociálním zařízením pro uživatele přístavu, včetně přípojek na elektřinu a vodu. Přístav České Vrbné leží na okraji Českých Budějovic a je vzdálen jen cca 8km od Hluboké nad Vltavou. 

Plout lze po Vltavě od Českých Budějovic až po hráz Orlíku. Objevte krásná místa k zakotvení nebo vyvázání lodi, dáme vám tipy na výlety. S lodí získáte našeho Průvodce plavbou po Vltavě. Poradíme vám s naplánováním plavby, abyste vše stihli a mohli navštívit nejhezčí části Jižních Čech.

Ferraty, paddleboard, dobrá večeře v Týně, grilování u Radavy, výlet na Kamýk nebo Orlík? 

Ahoooy na lodi!

Plujeme ekologicky

Naše flotila pluje s moderními úspornými nízkoemisními motory Mercury EFI 30, který se pyšní  U.S. ratingem 3-STAR ULTRA LOW EMISSIONS. Jen si představte - takový motor má o 90% emisí méně než motory stejné velikosti z roku 1998. Najdete-li na řece loď která kouří a páchne po benzinu, rozhodně to nebude ta vaše :-) Na všech lodích čerpáme nenergii i z velkých solárních panelů. Kapacitu panelů posilujeme, aby nebylo nutno neustále dobíjet baterie tak jako tomu obvykle je u starších lodí v jiných půjčovnách. 

Šetříme palivo i motor. Údržbu a čištění provádíme především s ekologickými přípravky.

Plavební sezóna začíná 1. května a končí 30. září každého roku. Již od 15. dubna a také po 30. září organizujeme firemní akce a skupinové plavby. V tomto období může být počet a nabídka lodí omezeny. V zimě jdou naše lodě spát a chystají se pro vás na další krásnou sezonu. 

Skvělý servis týmu Majky Havlové

Náš tým je vám k dispozici i během plavby. Lodě jsou při předání vždy natankovány, perfektně uklizeny, připraveny vyplout.

K lodi si můžete přiobjednat řadu příjemých doplňků. Gril, paddleboard, člun, dětskou postýlku, ale i tričko či čepici od nás.

Těšíme se na Vás v sezóně 2022!

Majka Havlová, manažerka charteru LODE-ČESKO

S kým se setkáváte

Majka Havlová

Charter manager, rezervace lodí - služby kapitána, kondiční plavby

,,Práce u lodí je jedno velké dobrodružství. Nikdy nevíte, co vás čeká :) Ale největší odměnou jsou pro mě spokojení klienti, na které se každý rok můžu znovu těšit.,,

Radek Šíma

Prokurista společnosti, prodej lodí a hausbótů, kondiční plavby

,,Těžko najdeš krásnější a doposud loděmi neobjevené úseky, než jaké nabízí Vltava v jižních Čechách. Staň se kapitánem a objev krásu řeky.,,

Petr Volek

Jednatel společnosti, firemní akce

,,V Hluboké je skvělá parta co rozumí lodím a miluje řeku. Musíš prostě přijet, vidět, zažít, a pak už se jen vracet jako řada dalších před tebou.,,

Jakub Židek

Hlavní technik charter - služby kapitána - kondiční plavby