Nejčastější otázky a odpovědi na pronájem lodí - FAQ

Musím mít pro pronájem lodi kapitánské zkoušky nebo průkaz VMP? 

Nemusíte. Loď zvládnete sami řídit po dobrém zaškolení, během něhož vás náš zkušený personál naučí vše, co budete pro výlet a pobyt na lodí lodi potřebovat. Pod dohledem našeho lodníka vyplujete z přístavu, vyzkoušíte si přistávání u mola, manévry a vše potřebné. Zaškolení se dělá vždy před začátkem nájmu lodi a trvá 2 hodiny. 

Předem si můžete loď projít a podívat se na videonávody k jejímu ovládání díky naší aplpikaci Lodě na Vltavě, dostupné v Google Play i Apple Store.  

Co když loď nechci řídit já? Je možné pronajmout služby kapitána? 

Určitě. Stačí, když při objednávce tuto možnost zvolíte. V přístavu na vás bude čekat náš zkušený kapitán - skipper, který vás bude celou plavbu bezpečně a spolehlivě provázet, abyste si mohli výlet či dovolenou na lodi užít bez jakýchkoli starostí. 

Kolik pasažérů se na vaše lodě vejde? 

Hausbóty YB35
Hausbóty naší výroby řad YB35 (délka 35 stop) a YB27 (délka 27 stop) jsou navrženy jako stabilní, velmi odolné hausbóty pro rodiny a skupiny přátel k trávení skvělé dovolené či víkendu na řece. Jsou určeny pro plavbu až 8 osob (vysoký komfort pro 6 osob). Loď má dva kormidelní můstky, plně pochůznou horní palubu na posezení i plavbu za pěkného počasí a možností grilování. Ohromný prostor hlavní paluby zahrnuje až 6 pohodlných lůžek (4+2), kuchyňku s veškerým vybavením, sprchu a lodní WC. 

Motorové lodě SC35
Lodě Suncamper SC35 jsou opravdové skvosty pro loďaře i pro méně zkušené posádky. V ĆR jako jediní provozujeme tyto lodě v půjčovně na Vltavě a nově i na Labi v Mělníce. Lodě jsou zcela nové z roku 2022 a jsou luxusně vybavené. Jsou navrženy pro plavbu až 10 osob (7 lůžek, vysoký komfort po 6 osob) SunCamper 35 má skvělou konstrukci s dostatkem prostoru pro pohyb v kajutě i mimo ni. Je zde horní kormidelní můstek s posezením, samozřejmostí je toaleta, sprcha, nezávislé vytápění Truma 6, kuchyňka s naším bohatým vybavením. Řízení je snadné díky příďovému propelleru. Zkrátka nejlepší loď k půjčení na Vltavě i na Labi. 

Hausbót YB27 Sarah

Hausbót naší výroby YB27 (délka 27 stop) je menší sestrou hausbótů YB35. Je navržen jako stabilní, velmi odolný hausbóty pro menší posádky - rodiny a skupiny přátel 2-4 osob k trávení skvělé dovolené či víkendu na řece. Loď má jedno místo řízení, pochůznou přední část horní paluby na posezení i plavbu za pěkného počasí. Na spaní lze využít 2 dvoulůžka v salonu, loď má vybavenou kuchyňku, sprchu a chemické WC. 

Jaké vybavení na lodi SC35 najdeme? 

Loď má kromě sprchy a toalety také kompletně vybavenou kuchyňku a ložnici, lůžka s pěnovými matracemi. Pohodlně se kochat krajinou budete moci z posezení na horním kormidelním můstku. Prostorná kajuta zajistí dokonalý komfort a výhled po celou dobu plavby po Vltavě. Díky nezávislému vytápění Truma navíc nehrozí, že vám bude večer chladno. 

V kuchyňce najdete vše potřebné na vaření, moka press, konvici na vodu, sklenice na víno i šálky na kávu.  

Jaké vybavení najdeme na hausbótu YB35 (Victoria, Charlotte, Adele, Awa)?

Loď má kromě sprchy a toalety také kompletně vybavenou kuchyňku a ložnici. Na rozdíl od obytné lodě SC35 je zde plnohofnotný sprchový kout a umyvadlo. Ke spaní využijete lůžka s pěnovými matracemi (1x velké letiště pro 2-2+1 osoby, 2x palanda, 1x rozkládací lůžko v salonu pro 2 osoby. Pohodlně se kochat krajinou budete moci z posezení na horním kormidelním můstku. Prostorná kajuta zajistí dokonalý komfort a výhled po celou dobu plavby po Vltavě. Díky plynovému volně stojícímu vytápění nehrozí, že vám bude večer chladno. 

Jakou spotřebu paliva mají vaše lodě? 

Průměrná spotřeba je 5-6 litry benzínu Natural (BA95) za hodinu plavby, takzvanou motohodinu. Loď vám k vyplutí připravíme plně natankovanou, platíte za přesně naměřené motohodiny a k nim vypočítanou skutečnou spotřebu paliva. U hausbótů YB35 i YB27 můžete stylem plavby dosti ovlivnit spotřebu, výjimkou nebývá ani 4,5l / motohodina. Šetříme tím životní prostředí i peníze :-)

Které další služby si můžeme k lodi nebo hausbótu přiobjednat?

V objednávce nezapomeňte zaškrtnout lůžkoviny a do poznámky počet. Jsou ZDARMA, jde tedy o to, kolik polštářů a dek vám nachystáme. Mezi další populární přiobjednávky patří u hausbótů gril, nafukovací matrace pro osobu navíc, dětská postýlka. Ale také gumový člun či oblíbený paddleboard. Kompletní nabídku služeb a příslušenství najdete při objednávce.