Hluboká nad Vltavou

trip address Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou patří k nejnavštěvovanějším památkám jižních Čech. Nahlédnete zde do honosných reprezentačních sálů, soukromých apartmánů Schwanzenbergské knížecí rodiny i do kuchyně v anglickém panském stylu. Vybrat si můžete ze tří tras, první dvě trvají každá 55 minut, kratší je prohlídka kuchyně (35 minut). Za příznivého počasí se vyplatí vystoupat na zámeckou věž s krásným výhledem do údolí řeky Vltavy. Nenechte si ujít ani příjemnou procházku rozlehlým parkem s naučnou stezkou. K návštěvě zámecké jízdárny vás pak naláká Alšova jihočeská galerie se sbírkou více než 20 tisíc uměleckých děl.

Zoo baví děti i dospělé

Ze zámku se můžete svézt vláčkem až na centrální parkoviště. U židovského hřbitova se napojíte na pěší stezku, která vás povede mezi Podhradským a Munickým rybníkem až k ZOO ohrada. Po necelé půlhodince cesty se ocitnete před loveckým zámkem Ohrada, kde se nachází muzeum lesnictví a rybářství. Přilehlá zoologická zahrada patří k nejmenším v Česku, přesto má své nezaměnitelné kouzlo. Nabízí jedinečnou expozici vodních ptáků propojenou s přilehlým rybníkem, přes 300 druhů zvířat i romantická zákoutí s vyhlídkou na hlubocký zámek. Zajímavostí místní ZOO jsou komentované noční prohlídky.  

Za sportem a relaxací

Den můžete zakončit osvěžením na místním koupališti s velkým rekreačním bazénem, tobogánem a menším bazénem pro děti. Pokud dáváte přednost koupání v rybníku, vyzkoušejte aquapark na Bezdrevě. Je plný nafukovacích vodních atrakcí. A kdyby vám to nestačilo, nebojte se, že byste se v Hluboké začali nudit. V sousedství golfového hřiště najdete sportovně relaxační areál s adrenalinovým parkem, plážovým voleyballem, dětským hřištěm i prostorem pro odpočinek.

Kde se najíst?