Who we are, and how it goes with us

LODĚ-ČESKO je půjčovna unikátních obytných lodí na horním toku řeky Vltavy. K řízení lodí NEPOTŘEBUJETE ŽÁDNÝ PRŮKAZ.  

Svůj zážitek začnete v našich bázích - Přístav Hluboká nad Vltavou přímo pod zámkem  a nebo Přístav České Vrbné, blíže k Českým Budějovicím. Řádně vás proškolíme  a pak už jen zbývá vyrazit na plavbu po krásné Vltavě. Můžete navštívit města a zámky, koupat se ve Vltavě, chytat ryby nebo jen lelky. 

Vltava bude vaše :-)

5benefits

reasons why sail with us

Flotila motorových lodí a hausbótů

Lodě YB35 (Awa, Adele, Charlotte a Victoria) jsme postavili v konceptu all-in-one, tedy vše na jedné palubě. Představte si prvotřídní velký obytný vůz, který umí plout, má skvělý motor a dá se řídit z kryté kabiny i ze střechy. Plavbu na takřka 12m dlouhém hausbotu si užijete s rodinou či skupinou až 8 osob bez nutnosti vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP).

Hausboty YB27 Ellen a Sarah jsou menším vydáním lodí YB35. Výborně se na nich plaví menší skupiny do 5 osob.

Rychlý člun Cantieri Capelli s motorem 80HP -- výborná volba pro milovníky rychlé jízdy a zkušené posádky s průkazem VMP

!Nově od sezony 2022! Sun Camper SC35 - luxusní motorové jachty. Tyto lodě jako jediné na českých řekách reprezentují opravdovou první třídu, vysoký standard na vodě. Plavba na motorových jachtách Eva, Santia a Margharita z dílny polské loděnice BaltYacht uspokojí i velmi náročné zákazníky zvyklé na podobně vybavené jachty z Francie, Německa i Holandska.

Plavba po Vltavě bude pro vás skvělým zážitkem.

Snadno a bezpečně

K řízení většiny našich lodí i není potřeba žádný průkaz či oprávnění.

Charter LODĚ-ČESKO má unikátní koncept vlastních plavidel a nových plavidel splňujících nejnovější standardy pro říční plavbu. Nové jachty SC35 získaly v náročné konkurenci titul Loď roku 2018.

Na našich lodích nejste "zaplachtovaní", ale užíváte si plný výhled a na jedné palubě i komfort a společnost přátel. Všechna naše plavidla splňují veškeré podmínky pro provozování charterové dopravy, včetně zákonného pojištění, technické způsobilosti atd. Lodě prochází každou zimní sezonu kompletní servisní prohlídkou a nezbytnými opravami tak, aby vždy splňovaly nejvyšší bezpečnostní kredit.

Originální aktivní dovolenou začnete v přístavu, kde vás zaškolíme v ovládání lodi a vysvětlíme jak snadno proplouvat zdymadlem. Projdeme společně loď, vyzkoušíte si přistání u mola, nalodíte se s vaší s posádkou a už jen vyplout! 

Plavba lodí vašeho života  za chvíli začíná.

Nádherné prostředí vltavské vodní cesty

Našim domovským přístavem je sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Marina Hluboká nad Vltavou patří k nejmodernějším přístavům v České republice a disponuje veškerým zázemím včetně toalet, sprch, elektřiny a vody pro plavidla, odčerpávací stanicí pro kalové vody i čerpací stanicí pro lodě.

Domovským přístavem pro hausbóty YB27 Ellen a Sarah je Ochranný přístav České Vrbné, který je také vybaven sociálním zařízením pro uživatele přístavu, včetně přípojek na elektřinu a vodu. Přístav České Vrbné leží na okraji Českých Budějovic a je vzdálen jen cca 8km od Hluboké nad Vltavou. 

Plout lze po Vltavě od Českých Budějovic až po hráz Orlíku. Objevte krásná místa k zakotvení nebo vyvázání lodi, dáme vám tipy na výlety. S lodí získáte našeho Průvodce plavbou po Vltavě. Poradíme vám s naplánováním plavby, abyste vše stihli a mohli navštívit nejhezčí části Jižních Čech.

Ferraty, paddleboard, dobrá večeře v Týně, grilování u Radavy, výlet na Kamýk nebo Orlík? 

Naše půjčovna lodí Orlík je tady pro Vás!

Ahoooy na lodi!

Plujeme ekologicky

Naše flotila pluje s moderními úspornými nízkoemisními motory Mercury EFI 30, který se pyšní  U.S. ratingem 3-STAR ULTRA LOW EMISSIONS. Jen si představte - takový motor má o 90% emisí méně než motory stejné velikosti z roku 1998. Najdete-li na řece loď která kouří a páchne po benzinu, rozhodně to nebude ta vaše :-) Na všech lodích čerpáme nenergii i z velkých solárních panelů. Kapacitu panelů posilujeme, aby nebylo nutno neustále dobíjet baterie tak jako tomu obvykle je u starších lodí v jiných půjčovnách. 

Šetříme palivo i motor. Údržbu a čištění provádíme především s ekologickými přípravky.

Plavební sezóna začíná 1. května a končí 30. září každého roku. Již od 15. dubna a také po 30. září organizujeme firemní akce a skupinové plavby. V tomto období může být počet a nabídka lodí omezeny. V zimě jdou naše lodě spát a chystají se pro vás na další krásnou sezonu. 

Naše půjčovna lodí je tu pro vás!

 

Skvělý servis týmu Jerryho Brázdy

Náš tým je vám k dispozici i během plavby. Lodě jsou při předání vždy natankovány, perfektně uklizeny, připraveny vyplout.

K lodi si můžete přiobjednat řadu příjemých doplňků. Gril, paddleboard, člun, dětskou postýlku, ale i tričko či čepici od nás.

Těšíme se na Vás v sezóně 2023!

Jerry Brázda, manažer charteru LODE-ČESKO

Who are you dating?

Jeremiáš Brázda

Charter manager, rezervace lodí - služby kapitána, kondiční plavby

Radek Šíma

Prokurista společnosti, prodej lodí a hausbótů, kondiční plavby

,,Těžko najdeš krásnější a doposud loděmi neobjevené úseky, než jaké nabízí Vltava v jižních Čechách. Staň se kapitánem a objev krásu řeky.,,

Petr Volek

Jednatel společnosti, firemní akce

,,V Hluboké je skvělá parta co rozumí lodím a miluje řeku. Musíš prostě přijet, vidět, zažít, a pak už se jen vracet jako řada dalších před tebou.,,

Jakub Židek

Head Technician