Kolik to bude stát aneb Na kolik vás vyjde dovolená na lodi 

 

Láká vás prožít několik dní plavbou po Vltavě? Možná zrovna procházíte nabídky půjčoven lodí na Vltavě, už se vidíte v roli kapitána, když vás najednou napadne, jestli je na takové dobrodružství připravena i vaše peněženka. Kolik vlastně stojí dovolená na lodi? 

Díky naší rostoucí flotile si u nás loď k pronájmu vybere každý. Ostatně týden v luxusním hausbótu na Vltavě je v porovnání s dovolenou v zahraničí stále mnohem levnější. A i když nebudete brázdit vlny oceánu, krás a příležitostí k nezapomenutelným zážitkům nabízí naše nejoblíbenější řeka minimálně stejně jako pobyt u moře. 

CENA A POPLATKY ☀️

Celková cena vašeho pobytu se skládá ze tří položek: 

 • Nájem lodi a doplňkové objednané služby 
 • Platba za palivo: Motohodina (hodina provozu motoru dle typu lodi) plus cena za skutečně spotřebované palivo (cena dle aktuálního ceníku) 
 • Příprava a závěrečný úklid lodi 

Co je vlastně v ceně nájmu lodi uvedené na webu?

U každé z lodí k pronájmu na Vltavě, které nabízíme, najdete i přehledný ceník, díky kterému budete hned vědět, kolik půjčení dané lodi, hausbótu nebo motorového člunu stojí. Tato částka zahrnuje: 

 • pronájem lodě, 
 • její pojištění, 
 • důkladné zaškolení a zkušební plavba, 
 • servis a asistenci našeho personálu, 
 • přístup ke službám v přístavech Hluboká nad Vltavou a České Vrbné, 
 • kompletně vybavenou kuchyňku, 
 • přístavní kartu ŘVC (s nastaveným limitem pro vodu a elektrickou energii), 
 • náplň plynu pro topení a vaření, 
 • lůžkoviny a prostěradla, 
 • doplněnou voda a palivo, 
 • přístup na mola a k vybraným partnerům a aplikace Lodě na Vltavě. 

Jak je to s palivem a motohodinami?

Loď vám k vyplutí připravíme plně natankovanou. Vy ale platíte pouze spotřebované palivo (případně jeho dotankování). Nestane se tedy, že byste museli zaplatit celou nádrž, ačkoli jste ji nevyužili. 

Ke spotřebovanému palivu se rovněž platí motohodiny. Cena činí 120 až 150 Kč za motohodinu (podle typu lodi, tuto informaci najdete vždy na stránce lodi). 

Nákup ostatních doplňkových služeb  

K pronájmu lodi si samozřejmě můžete přiobjednat i další služby, například paddleboard, plynový gril nebo trička pro posádku a další. Jejich nabídku najdete vždy u dané lodě. Některé jsou zdarma (např. lůžkoviny pro každého člena posádky), jiné si můžete přiobjednat při objednávce pobytu. 

Po návratu z plavby po Vltavě rovněž zaplatíte za závěrečný úklid, jehož cena se v závislosti na lodi pohybuje mezi 950 a 1150 Kč.

Žádné další skryté poplatky vás už nečekají. Cenu za dovolenou nebo výlet na lodi tak budete (kromě spotřebovaného paliva) znát předem. 

Vratná kauce při předání lodi 

Před naloděním budete muset také složit v hotovosti vratnou kauci. Její výše se v závislosti na lodi pohybuje od 20 000 do 25 000 Kč. 

Kauce vám bude po návratu vrácena. A můžete ji například využít na zaplacení spotřebovaného paliva či poplatku za závěrečný úklid. Také, pokud dojde k poškození plavidla, tak tyto škody jsou hrazeny z vybrané kauce dle skutečné výše škody (dále viz obchodní podmínky)

Příklad ceny pronájmu hausbótu Victoria 

Abychom však přešli od teorie k praxi. Představte si, že si v červenci chcete s přáteli na víkend pronajmout moderní hausbót Victoria. Cena za pronájem činí 16 900 Kč, vratná kauce je stanovena na 18 000 korun. Loď má kapacitu pro plavbu 8 lidí, kterou plně využijete. 

Na hausbótu je 6 lůžek, a tak přiobjednáte dvě nafukovací. Jedno vyjde na 50 korun za den. Celkově za ně tedy zaplatíte: 2 x 50 x 2 (dny) = 200 Kč. 

Abyste si plavbu na lodi zpříjemnili, rozhodnete se vzít si na palubu gril, který celkově vyjde na: 2 x 80 = 160 Kč. A přidáte paddleboard – 2 x 450 = 900 Kč. Doma samozřejmě nesmí zůstat ani váš štěkající mazlíček! Pejska vyjde pobyt na lodi 2 x 90 = 180 Kč. Závěrečný úklid pak bude účtován ve výši 1150 korun. 

Co se paliva týče, řekněme, že stihnete za plavbu lodí Victoria po Vltavě ujet nějakých 70 km. Pokud poplujete průměrnou rychlostí 10 km/hod., trasa vám bude trvat asi 7 hodin. To znamená, že při ceně 145 Kč/motohodina zaplatíte 1 015 Kč. Díky modernímu motoru je spotřeba paliva lodi Victoria okolo 5 l/hod. Projedete tedy okolo 35 litrů benzínu. Při ceně benzínu 38 Kč/l (skutečná cena se pravidelně stanovuje dle aktuálního ceníku Benzina Hluboká nad Vltavou) pak spotřebované palivo vyjde na 1 064 Kč. Dohromady tedy palivo a motohodiny činí 2 079 korun. 

Jaká je tedy výsledná částka?

Za pronájem lodi, přikoupené služby, úklid a palivo zaplatíte 21 269 Kč. Když tuto částku rozpočítáte mezi 8 pasažérů, vyjde vám cena na osobu jen 2 658 Kč. 

To za neopakovatelný víkendový pobyt plný dobrodružství a zábavy rozhodně není mnoho. Společný čas s těmi, které máte rádi, a zážitky, na něž se nezapomíná, jsou navíc k nezaplacení!