PRONÁJEM LODÍ LODĚ ČESKO

LODĚ-ČESKO je půjčovna unikátních obytných lodí na horním toku řeky Vltavy. 

Vše začalo poznáním, že na Vltavě chybí pořádné lodě a hausbóty, na kterých se dá plout bez průkazu VMP a přitom prožít klidně i dva týdny na vodě v plném komfortu. Zakladatel společnosti Radek Šíma se svým týmem v březnu 2013 navrhl zbrusu nový design lodí a postupně vystavěl několik typů, které se v půjčovně skvěle ujaly. Plujeme tedy s loděmi vlastní unikátní konstrukce.

Manažerkou půjčovny lodí byla léta Majka Havlová. Zvládli jsme během let růst počtu lodí i odbavených zákazníků, a vždy jsme dělali a děláme vše pro to, aby loď byla pro vás připravena čistá, voňavá a v perfektním technickém stavu. Jen vyplout, na víkend i na týden!

Rostoucí zájem o zážitky na našich lodích v letech 2017-2020 nás povzbudil k dalšímu rozvoji. Do společnosti vstoupili další partneři a pro sezónu 2022 jsme se rozhodli připlout na Vltavu s něčím, co tu ještě nebylo a co nadchne všechny kapitány. Pořídili jsme 3 zbrusu nové motorové jachty SunCamper SC35.

Novým manažerem půjčovny se stal Jeremiáš Jerry Brázda, rodák z Hluboké, a zkušený lodník, který u nás už nějaký ten rok působí.  

Jaké lodě pro vás máme?

Lodě YB35 (Awa, Adele, Charlotte a Victoria): Tyto hausboty jsme postavili v konceptu all-in-one, tedy vše na jedné palubě. Představte si prvotřídní velký obytný vůz, který umí plout, má skvělý motor a dá se řídit z kryté kabiny i ze střechy. Plavbu na takřka 12m dlouhém hausbotu si užijete s rodinou či skupinou až 8 osob bez nutnosti vlastnit průkaz vůdce malého plavidla (VMP).

Hausboty YB27 Ellen a Sarah jsou menším vydáním lodí YB35. Výborně se na nich plaví menší skupiny do 5 osob.

Rychlý člun Cantieri Capelli s motorem 60HP.  Výborná volba pro milovníky rychlé jízdy a zkušené posádky s průkazem VMP

!Nově od sezony 2022! Sun Camper SC35 - luxusní motorové jachty. Tyto lodě jako jediné na českých řekách reprezentují opravdovou první třídu, vysoký standard na vodě. Plavba na motorových jachtách Eva, Santia a Margharita z dílny polské loděnice BaltYacht uspokojí i velmi náročné zákazníky zvyklé na podobně vybavené jachty z Francie, Německa i Holandska. 

Kde se nachází naše půjčovna lodí?

Hluboká nad Vltavou

Našim domovským přístavem je sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Marina Hluboká nad Vltavou patří k nejmodernějším přístavům v České republice a disponuje veškerým zázemím včetně toalet, sprch, elektřiny a vody pro plavidla, odčerpávací stanicí pro kalové vody i čerpací stanicí pro lodě.

České Vrbné

Druhým domovským přístavem Ochranný přístav České Vrbné, který je také vybaven sociálním zařízením pro uživatele přístavu, včetně přípojek na elektřinu a vodu. Přístav České Vrbné leží na okraji Českých Budějovic a je vzdálen jen cca 8km od Hluboké nad Vltavou. 

 

Kam můžete plout?

Pro plavby našimi rekreačními loděmi je využíván splavněný úsek Vltavy: České Budějovice - Vodní nádrž Orlík na řece Vltavě, téměř 100 km délky nádherné Vltavy je tu pro vás!

 

Plavební sezóna

Plavební sezóna začíná 1. května a končí 30. září každého roku. Již od 15. dubna a také po 30. září organizujeme firemní akce a skupinové plavby. V tomto období může být počet a nabídka lodí omezeny.  

Bezpečnost a servis

Lodě Česko má unikátní koncept vlastních plavidel a nových plavidel splňujících nejnovější standardy pro říční plavbu. Nové jachty SC35 získaly v náročné konkurenci titul Loď roku 2018. Na našich lodích nejste "zaplachtovaní", ale užíváte si plný výhled a na jedné palubě i komfort a společnost přátel. Všechna naše plavidla splňují veškeré podmínky pro provozování charterové dopravy, včetně zákonného pojištění, technické způsobilosti atd. Lodě prochází každou zimní sezonu kompletní servisní prohlídkou a nezbytnými opravami tak, aby vždy splňovaly nejvyšší bezpečnostní kredit.

Životní prostředí

Na všech lodích posilujeme kapacitu solárních panelů tak, aby nebylo nutno neustále dobíjet baterie tak jako tomu obvykle je u starších lodí v jiných půjčovnách. Šetříme palivo i motor.

Používáme pro všechny lodě velikosti 35 shodný moderní motor Mercury EFI 30, který se pyšní  U.S. ratingem 3-STAR ULTRA LOW EMISSIONS. Jen si představte - takový motor má o 90% emisí méně než motory stejné velikost z roku 1998. Najdete-li na řece loď která kouří a páchne po benzinu, rozhodně to nebude ta vaše :-)

Naší strategií jsou vaše prvotřídní zážitky na vodě.   

Těšíme se na Vás v sezóně 2023!

Jerry Brázda, manažer charteru Lodě Česko, a jeho tým